Kadlec - Software

Meta značky nebo také meta tagy jsou speciální texty v záhlaví vašeho webu. Jedná se zejména o meta tag title a description. Tyto tagy nejsou součástí obsahu webové stránky. Pomáhají vyhledávačům snáze identifikovat, co se na stránce nachází a co se na ní uživatelé mohou dozvědět. Patří mezi nejdůležitější faktory z hlediska on-page SEO.

Náš K-CMS jejich vyplnění poměrně snadno umožňuje. Používá při tom různé termíny, např. Titulek stránkyPopisek stránky apod.

 

Důležité metatagy

 

Title

Meta tag title je jediný „viditelný“. Můžete si jej všimnout v hlavičce prohlížeče a pro vyhledávač symbolizuje název dané stránky. 

Description

Meta tag description není na stránce vidět, najdete jej pouze ve zdrojovém kódu. Je ale viditelný ve výsledcích vyhledávání, a proto je velmi důležité jeho obsahu věnovat dostatek pozornosti. V description byste měli popsat obsah dané stránky a nalákat uživatele k její návštěvě. Nebojte se přitom prozkoumat i konkurenční weby a podívat se, jaké popisky zvolily oni. Délka tagu description by měla být mezi 150 a 160 znaky.

Keywords

Dalším meta tagem jsou klíčová slova. Řada firem zabývající se on-line marketingem a tvorbou webů je stále vyplňuje a snaží se do nich vepsat co nejvíce klíčových slov, které mají spojitost s obsahem dané stránky. Faktem ale je, že tento meta tag již nemá žádnou váhu, a proto mu nemá smysl věnovat pozornost a ztrácet s ním čas. Vyhledavače na tento tag již nehledí a ignorují ho.

 

Metatagů samozřejmě existuje další řada. Ovšem pro běžného uživatele nejsou důležitá a je vždy spíše na vývojářích webů a e-shopů aby je správně nastavili a vyplnili.

 

 

Potřebujete odborníky na web či grafiku? Napište nám.

Pošlete nezávaznou poptávku níže nebo zavolejte nám zavolejte na číslo 720 306 633.

Nezávazně poptat

Josef Kadlec

Majitel firmy a hlavní konzultant

kadlec@kadlec-software.cz +420 720 306 633
Napište, rád Vám pomohu.

Tyto webové stránky používají soubory cookies k zajištění kvality služeb. Více informací zde.